fbpx
Deimic sp. z o.o. ul. Polna 105, 87-100 Toruń
+48 886 660 909

Wałbrzych – kolejna inteligentna realizacja

Dolny Śląsk to jedno z naszych ulubionych miejsc na wypoczynek. Mieliśmy nawet okazję ostatnio odwiedzić Wałbrzych, jednak tylko w celach zawodowych. Tworzyliśmy inteligentny dom dla pani Jowity, która okazała się jedną z najciekawszych oraz, kolokwialnie określając, najbardziej zakręconych klientek firmy.

Dom inteligentny – technologia i design

Pani Jowita jest zapracowaną artystką. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w klasie malarstwa, jednak równie bliska jest jej rzeźba. Zlecenie na inteligentny dom od pani Jowity było o tyle nietypowe, że chciała połączyć w jednym budynku część mieszkalną oraz pracownię. Po dokładnym rozeznaniu, postanowiła odezwać się do nas, bo podobnie jak wielu klientów uznała, że Deimic One to pewność i niezawodność za atrakcyjną cenę. Po spotkaniu z nami i sprawdzeniu czym jest inteligentny system sterowania domem, nasza bohaterka wiedziała, że trafiła w dobre ręce. Proponowana przez nas automatyka domowa idealnie wpisywała się w oczekiwania artystki, jak się okazało, dość mocno stąpającej po ziemi i będącej na bieżąco ze światem nowych technologii.

Inteligentny dom – inteligentna pracownia

Wałbrzych to bardzo malownicze, choć tajemnicze miasto. Nic dziwnego, że jego specyficzny klimat przyciągnął panią Jowitę. Jednak praca nad dziełem sztuki wymaga nie tylko przypływu natchnienia. To również dużo wiedzy czysto technicznej o odpowiednich temperaturach dla różnych materiałów, o stopniach naświetlenia czy poziomu wilgoci. Bez kontroli nad tymi elementami wiele dzieł mogłoby ulec zniszczeniu nawet nie opuszczając przestrzeni pracowni! Na szczęście monterzy stanęli na wysokości zadania i niedługo po złożeniu zamówienia, inteligentne mieszkanie oraz pracownia były do dyspozycji naszej Klientki.

Dom, którym dysponowała pani Jowita miał parter oraz dość duże poddasze, zaadaptowane na część mieszkalną. Cały parter natomiast stanowiła pracownia. Wyposażyliśmy dom inteligentny pani Jowity w sterowanie oświetleniem, sterowanie ogrzewaniem, czujniki poziomu gazu oraz wody i system alarmowy. Wszak twórczość trzeba chronić. Pani Jowita była bardzo zadowolona z faktu, iż całą instalacją można sterować z poziomu aplikacji mobilnej. Klientka często wyjeżdża, a przez sterowanie domem przez internet, zawsze będzie mogła czuwać nad swoim dobytkiem. Okazało się także, że niewielkie włączniki dotykowe, które też pozwalają na sterowanie instalacjami, swoim designem bardzo przypadły naszej klientce do gustu. Usłyszeć taki komplement z ust artystki jest niesamowicie budujące!

Dom inteligentny – sprytne oszczędzanie

Nasza Klientka, mimo że jest bardzo praktyczna, ma jednak duszę artystki i czasem potrafi zerwać się w środku nocy i biec co tchu do pracowni, by jak najszybciej przekuć nowy pomysł w obraz lub rzeźbę. Przez inteligentne instalacje oświetlenia i temperatury, nie musi nawet sama włączać światła po drodze. Gdy tylko czujniki wykryją ruch, światło zapali się samo, co poza tym, że jest bardzo wygodne, zwiększa też poziom bezpieczeństwa.

Gdy pani Jowita wyjeżdża, nie musi bać się, że jej niedokończone prace będą smażyć się w pracowni latem i zamarzać zimą, kiedy nie ma nikogo, kto mógłby zająć się temperaturą. Takim dozorcą jest sam inteligentny dom Deimic One i jego sterowanie ogrzewaniem. Zresztą nie tylko temperaturą dom inteligentny zarządza sam. Podczas nieobecności właścicielki, system sterowania domem tak ustawia poszczególne inteligentne instalacje, żeby zużycie energii było jak najmniejsze, dbając jednocześnie o warunki, w jakich muszą być przechowywane obrazy i rzeźby pani Jowity.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!