fbpx
Deimic sp. z o.o. ul. Polna 105, 87-100 Toruń
+48 886 660 909
Sterowanie roletami
Rolety, markizy czy żaluzje elewacyjne to jedne z najważniejszych ale i najbardziej uciążliwych kwestii w późniejszej obsłudze domu. Zadaniem systemu Deimic One jest podniesienie komfortu użytkowania domu co przekłada się m. in. właśnie na sterowanie roletami. Od teraz rolety automatycznie same się podniosą, a delikatne promienie słońca spokojnie nas rozbudzą.

Możliwości sterowania systemem

Sterować roletami możemy samodzielnie za pomocą dotykowego włącznika lub dzięki aplikacji mobilnej na telefonie lub tablecie. Możemy ustawić by rolety automatycznie otwierały się o konkretnej porannej godzinie i zamykały się o stałej porze wieczornej. Równie popularnym rozwiązaniem jest korzystanie z automatycznych ustawień, które reagują na zmianę natężenia dziennego światła i zamykają rolety o zmroku, a otwierają je, gdy słońce jest już odpowiednio wysoko.
Poza tym, że automatyczne sterowanie roletami działa zgodnie z rytmem dobowym, to potrafi też dostosować się do zmian pór roku. Jeśli latem słońce świeci zbyt intensywnie i temperatura jest za wysoka, rolety będą ograniczać dostęp światła słonecznego do wnętrza domu, co nie pozwoli na nadmierne nagrzanie się wnętrza. To samo dotyczy zimy, gdy mróz i zimny wiatr narażają dom na wychłodzenie. Wtedy rolety osłaniają okna minimalizując stopień schłodzenia. Gdy zaś zimowe słońce świeci wyjątkowo intensywnie, rolety podnoszą się automatycznie korzystając z tego naturalnego sposobu na oświetlenie i nawet symboliczne ogrzanie.

System alarmowy

Funkcja zamykania i otwierania rolet może być zsynchronizowana z systemem alarmowym, co podnosi skuteczność chronienia domu przed włamaniem przez okno.. W momencie, gdy domownicy wychodzą do pracy i alarm zostaje uzbrojony, wraz z uruchomieniem się kamer i czujników, rolety zostają opuszczone. W innej sytuacji, gdy rolety nie zostały zamknięte i do włamania doszło, uruchomiony alarm automatycznie powoduje zamknięcie się rolet i uniemożliwienie włamywaczowi ucieczkę oknem.
Zwykle sterowanie roletami odbywa się za pomocą pilota, jednak korzystając z systemu inteligentnego domu Deimic One, ma się tą wspaniałą możliwość podłączenia wszystkich funkcjonalności pod jeden system kontrolowania. Sterowanie za pomocą aplikacji to zwykle wybieranie odpowiedniego efektu z listy dostępnych funkcji. Sprawa wygląda nieco inaczej, gdy sterowanie odbywa się za pomocą włącznika dotykowego. Możemy wtedy określić na przykład dwie podstawowe funkcje, gdzie pierwsza to krótkie dotknięcie panelu, które daje efekt otarcia pojedynczej rolety, a długa to dłuższe dotknięcie sprawiające, że otwierają się rolety w całym pomieszczeniu, na piętrze lub w całym domu.
Poznaj cenę systemu w Twoim domu!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!