fbpx
Deimic sp. z o.o. ul. Polna 105, 87-100 Toruń
+48 886 660 909
Sterowanie oświetleniem
Światło od zawsze pełniło bardzo ważną rolę w życiu człowieka. To obecnie jedno z najistotniejszych mediów w naszych domach i jeśli jest dobrze zsynchronizowane z trybem życia domowników to sprawia, że jesteśmy wypoczęci, zdrowsi i zwykle zrelaksowani.

Możliwości systemu

System inteligentnego domu pozwala na dostosowanie oświetlenia do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika systemu, znacząco podnosząc komfort nie tylko mieszkania, ale i całego życia. Dzięki systemowi Deimic One można spełnić każdą potrzebę i zachciankę powiązaną z oświetleniem domu lub mieszkania.
Bardzo ważną cechą systemu jest możliwość sterowania każdym źródłem światła zarówno w domu, na tarasie, jak i w ogrodzie. Narzędziem do sterowania może być aplikacja mobilna, którą da się zainstalować na większości telefonów i tabletów, ale również eleganckie włączniki dotykowe umieszczone na ścianach. Obie metody oferują wielofunkcyjną, wygodną i przede wszystkim łatwą metodę sterowania oświetleniem.

Oświetlenie nocne

Poza tradycyjną możliwością włączania i wyłączania światła, istnieje niesamowicie pomocna funkcja aktywacji oświetlenia wieczornego i nocnego. O ile w ciągu dnia światło na ogół nie jest potrzebne, o tyle wieczorne oświetlenie schodów, korytarzy i podjazdu do domu to niemal obowiązek, jeśli chcemy by domownicy, zwłaszcza najmłodsi, nie zrobili sobie krzywdy w ciemnościach. Dlatego dzięki systemowi Deimic One można zaprogramować, o której godzinie w całym domu włączy się oświetlenie wieczorne lub nocne. Zwykle jest to niezbyt jasne światło pomagające dotrzeć do toalety lub bezpiecznie wejść po schodach.
Zsynchronizowane z oświetleniem czujniki ruchu również zdecydowanie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Zamontowane w spiżarni, garderobie i garażu, czyli w pomieszczeniach gdzie zwykle wchodzimy mając zajęte ręce, eliminują konieczność szukania włącznika i używania go łokciem lub ramieniem. Czujnik ruchu zda też egzamin w kuchni, czyli przestrzeni używanej najczęściej przez wszystkich domowników. Problemem niemal każdego gospodarstwa domowego jest zapominanie o gaszeniu światła po opuszczeniu pomieszczenia. Wspomniane czujniki ruchu są w stanie najlepiej poradzić coś na ten kłopot.

Sceny użytkownika

Nieodłącznym elementem funkcji sterowania oświetleniem jest możliwość komponowania tzw. scen użytkownika. Polegają one na zestawieniu ze sobą kilku efektów, które zamiast po kolei włączać, możemy uruchomić jednocześnie. Bardzo popularną sceną związaną z oświetleniem jest przemiana salonu w salę dyskotekową. Za pomocą jednego przycisku możemy zgasić główny żyrandol i lampy nad stołem, za to uruchomić kolorowe podświetlenie telewizora, akwarium, a nawet uruchomić kulę dyskotekową.

Dom i ogród

Jak wspomniano wcześniej, istnieje też możliwość sterowania oświetleniem na tarasie i w ogrodzie. Nie trzeba chyba podkreślać, że jest to bardzo efektowny widok, jeśli tylko przykładamy dużą uwagę do wyglądu posesji. Dzięki dobrze rozmieszczonym źródłom światła, można przemienić zwykły ogród w fantastyczne miejsce. Wystarczy odpowiednie oświetlenie fontanny, oczka wodnego, domku na drzewie, altanki lub ścieżek między klombami kwiatów. Dzięki systemowi Deimic One bardzo łatwo jest sterować tą artystyczną kompozycją. Wystarczy jeden przycisk by wszystko włączyć i wyłączyć lub można zdać się na automat i wybrać o której godzinie oświetlenie ogrodowe ma zostać uruchomione.

Zdalna kontrola

Ostatnią rzeczą, o której należy tutaj wspomnieć, jest możliwość sterowania zdalnego. Aplikacja mobilna pozwala na korzystanie z funkcji inteligentnego domu będąc poza domem, więc w razie gdyby w domu nie było nikogo, a aplikacja informowałaby o włączonym świetle w łazience, to można je spokojnie wyłączyć przez aplikację.
Poznaj cenę systemu w Twoim domu!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!