fbpx
Deimic sp. z o.o. ul. Polna 105, 87-100 Toruń
+48 886 660 909
Sterowanie ogrzewaniem
Perspektywa powrotu do ciepłego, przytulnego domu, gdy na zewnątrz szaleje śnieżyca, to często jedyna ciesząca nas rzecz po ciężkim dniu w pracy. Jeśli więc mamy możliwość zdalnie ustawić temperaturę, która ma nas przywitać już od progu mieszkania, to jesteśmy niesamowitymi szczęściarzami. System Deimic One zapewnia ten niezbędny i upragniony przez każdego komfort ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Jest to efekt tym bardziej pożądany jeśli w domu przebywają nasi bliscy, zwłaszcza dzieci i osoby starsze, które potrzebują bardzo dobrych warunków mieszkaniowych.

Sterowanie automatyczne

Sterowanie ogrzewaniem może odbywać się automatycznie albo za pomocą aplikacji mobilnej, dzięki której zawsze możemy zmieniać wcześniejsze ustawienia, nawet będąc poza domem. W przypadku sterowania automatycznego system sam skrupulatnie monitoruje sytuację w domu i dostosowuje temperaturę do potrzeb, które wprowadziliśmy przy konfiguracji systemu. Zawsze więc mamy pewność, że w sypialni i pokojach dzieci panuje temperatura np. 19 stopni, w salonie 22, a w garażu i pozostałych pomieszczeniach gospodarczych 14. Jeśli system otrzyma informację, że wszyscy domownicy opuścili dom, automatycznie obniży temperaturę o kilka stopni. Oczywiście podniesie ją szybko, gdy tylko mieszkańcy powrócą. Podobnie rzecz się ma w przypadku wietrzenia. System rejestruje fakt otwarcia okna i natychmiast redukuje ciepło o kilka stopni w dół. Gdy okna zostaną zamknięte temperatura wraca do ustalonej normy.
Automatyczne sterowanie przydaje się również w sytuacji, gdy cała rodzina wyjeżdża na dłuższe wakacje i dom przez pewien czas stoi pusty. Jeśli są to zimowe ferie i mieszkaniu grozi wychłodzenie, system dba o to by temperatura nigdy nie spadła poniżej określonej ilości stopni. Ostatnie czego rodzina by chciała to powrót do wychłodzonego domu. Sytuacja ma się podobnie, gdy chodzi o wakacje letnie chociaż w Polsce raczej miesiące wakacyjne są ciepłe i ogrzewanie nie jest wtedy potrzebne. Jednak na wypadek niespodziewanych anomalii pogodowych system jest przygotowany nawet na ogrzanie domu latem.
Wyżej opisane funkcje mają ogromny wpływ na zużycie energii, a jako, że ogrzewanie to jeden z największych kosztów funkcjonowania domu, dzięki automatycznemu sterowaniu możliwe są niebanalne oszczędności. Jeśli nasz dostawca energii przewiduje różne taryfy, w ramach których energia jest tańsza i droższa i informacja o tych taryfach zostanie wprowadzona do systemu, to Deimic One jest w stanie wygenerować dodatkowe oszczędności.
Bardzo ważną cechą systemu inteligentnego domu Deimic One jest to, że sterowanie nie jest ograniczone wyłącznie do tradycyjnych grzejników. Sterowanie ogrzewaniem to wszystkie systemy grzeczne w domu, również ogrzewanie podłogowe i ścienne. Można więc wybrać czy chce się by funkcjonowały wszystkie systemy jednocześnie, czy któryś ma zostać wyłączony tymczasowo lub na stałe.
Poznaj cenę systemu w Twoim domu!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!