fbpx
Deimic sp. z o.o. ul. Polna 105, 87-100 Toruń
+48 886 660 909
Sterowanie bramami i furtkami
Czasy, gdy nim opuściło się posesję, trzeba było kolejno otworzyć drzwi garażowe i bramę, minęły już dawno temu. Coraz więcej ludzi korzysta z automatycznie otwierających i zamykających się drzwi i bram. Wybierając system Deimic One ten zapewnia możliwość połączenia sterowania bramami z całym inteligentnym domem.

Sceny podstawowe

Komfort swobodnego poruszania się autem po własnej posesji uzyskuje się poprzez korzystanie z dwóch podstawowych scen. Pierwsza dotyczy wyjazdu auta za bramę, a druga to powrót i wjazd do garażu. Sceny oczywiście można dowolnie modyfikować do własnych potrzeb, ale warto zapoznać się z ich standardowym scenariuszem.
Scena opuszczania posesji zostaje uruchomiona w aplikacji i polega na tym, że otwierają się jednocześnie dwie bramy, garażowa i wjazdowa. Pierwsza zamknie się automatycznie po dziesięciu minutach. Jest to czas, który zwykle wystarcza na podejście do auta, schowanie torby do bagażnika lub umieszczenie fotelika dziecka na tylnym siedzeniu. Brama wyjazdowa zamknie się dopiero chwilę po tym, jak samochdów minie czujnik informujący system o opuszczeniu posesji przez pojazd. Scena opuszczenia domu może być bardzo rozbudowana i obejmować też takie funkcje jak zamknięcie drzwi frontowych do domu i furtki, uzbrojenie alarmu i opuszczenie rolet w oknach.
Druga scena powstawała na potrzeby zautomatyzowania sytuacji powrotu do domu. Gdy domownik zbliża się do posesji może ją uruchomić w aplikacji. Wtedy automatycznie otworzy się brama wjazdowa i drzwi do garażu. Jeśli scena powrotu była rozbudowana to wyłączony zostaje też alarm. Gdy natomiast powrót ma miejsce już po zmroku, scena może włączać oświetlenie podjazdu i garażu, tak by kierowcy maksymalnie ułatwić poruszanie się w trudnych warunkach. Po zaparkowaniu, zabraniu z auta dziecka lub zakupów i opuszczeniu przestrzeni garażowej przez domownika, system zamyka bramę i drzwi, a niepotrzebne oświetlenie zostaje wyłączone.
W sytuacji, gdy zmienimy w ostatniej chwili plany i zamiast skręcić do domu, pojedziemy dalej, na przykład na zakupy lub odebrać dziecko z przedszkola, system dla bezpieczeństwa zamknie wszystkie bramy i na nowo uruchomi alarm.
Poznaj cenę systemu w Twoim domu!
Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!