fbpx
Deimic sp. z o.o. ul. Polna 105, 87-100 Toruń
+48 886 660 909

Sopot – Piękny inteligentny dom nad morzem

Sopot – Piękny inteligentny dom nad morzem

Pan Teodor i jego żona Aniela pochodzą z Wrocławia. Poznali się na sopockim molo i zawsze wiedzieli, że kiedyś tam zamieszkają. Bardzo nas cieszy, że mogliśmy uczestniczyć w spełnianiu ich marzenia i wsparliśmy powstawanie miejsca, w którym pojawił się system inteligentnego domu Deimic One.

Rodzinny inteligentny dom

Familia państwa Banaś miała pod Wrocławiem duży dom bliźniak, w którym mieszkały trzy pokolenia. Kiedy rodzice wraz z córką Zosią, postanowili wyprowadzić się do Sopotu, wiedzieli że będą potrzebować przynajmniej jednej sypialni gościnnej. Dlatego ich inteligentny dom ma teraz trzy przestronne sypialnie, w tym jedną dla dziadków. Automatyka domowa jest obecna w każdym pomieszczeniu w równym stopniu, sprawiając że komfort mieszkania ma każdy domownik.

Ale, ale. Zapytacie pewnie jak starsi państwo radzą sobie z czymś takim jak dom inteligentny. Otóż rodzice Teodora i Anieli sterowanie domem opanowali w kilka godzin, a do tego nauczyli się wszystkiego od siedmioletniej Zosi, która pokazała dziadkom aplikację mobilną. Sterowanie roletami okazało się być łatwizną, tak samo sterowanie oświetleniem i sterowanie ogrzewaniem. Hitem dla starszych państwa okazały się czujki ruchowe, które zapewniały włączenie się i wyłączenie światła wtedy, gdy dziadkowie nie mogli użyć włącznika, lub gdy było zbyt ciemno by go zobaczyć.

Dziecinnie prosta automatyka domowa

System inteligentnego domu Deimic One nie tylko nie sprawił kłopotu dziadkom. Mała Zosia też się swego czasu uczyła sterowania domem i poszło jej świetnie. Szybko opanowała dotykowe włączniki, w które został wyposażony dom, oraz aplikację mobilną na tablecie jej ojca. Sterowanie oświetleniem okazało się jej ulubioną rozrywką. Rodzicom trochę czasu zajęło zanim oduczyli Zosię migania wszystkimi światłami w salonie. W końcu inteligentny dom to nie zabawka, a zaawansowana nowoczesna technologia.

Zosia w swoim pokoju ma wszystkie potrzebne jej funkcjonalności, którymi potrafi się posługiwać. Inteligentne instalacje, które zostały zastosowane w jej sypialni to dotykowe włączniki, przy łóżku, gdzie dziewczynka w każdej chwili może włączyć światło w nocy. To również bezpieczne gniazdka, do których rodzice mogą ograniczyć dopływ prądu, gdy np. muszą zostawić Zosię samą w pomieszczeniu. Za pomocą tabletu dziewczynka może też sterować projektorem, dzięki któremu może oglądać ulubione bajki wyświetlane na jednej ze ścian.

Nadmorski inteligentny dom

Teodor i Aniela zbudowali swój dom na podstawie projektu z pracowni Domy z Wizją. Sterowanie domem przez internet wpadło im do głowy, gdy konsultowali plan domu z projektantami. Ważnym dla nich było, by inteligentne mieszkanie pomógł im stworzyć ktoś kto ma już doświadczenie w tej dziedzinie. Pracownia Domy z Wizją poleciła nasze usługi i dzięki temu sopocki inteligentny dom jest wyposażony w system Deimic One.

Świetnie rozumiemy nadmorski klimat i potrzeby osób chcących mieszkać w tego typu miejscu, odosobnionym, ale w pełni funkcjonalnym, komfortowym i bezpiecznym. Sterowanie ogrzewaniem jest tu szczególnie ważnym bo odsłonięty na wiatr budynek szybko się wychładza. System sterowania domem pozwala kontrolować temperaturę, nawet gdy jest się z dala od budynku. Jeśli więc Teodora i Anielę zaskoczy okropna pogoda, zawsze mogą wykorzystać sterowanie domem przez internet i podwyższyć ilość stopni w poszczególnych pokojach, co pozwoli wrócić rodzinie do ciepłego mieszkania. Ta wizja przekonała pana Teodora i jego żonę, że inteligentny dom to świetna opcja właśnie dla nich.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!