fbpx
Deimic sp. z o.o. ul. Polna 105, 87-100 Toruń
+48 886 660 909

Inteligentny dom w Olsztynie

Olsztyn jest miastem, w którym można spotkać niejeden inteligentny dom. Nie chwaląc się, kilka z nich jest “naszej roboty”, jednak dziś chcemy zaprezentować realizację, którą wykonaliśmy dla pana Jacka. Jako, że Olsztyn to niedaleki sąsiad Torunia, z miłą chęcią wybraliśmy się w taką podróż.

Niewielki, ale inteligentny dom

Pan Jacek jest zawodowym sportowcem. Większość czasu spędza na treningach i wyjazdach na zawody, dlatego kiedy pomyślał o budowie swojego własnego domu to jego głównymi celami były niewielki, ale dobrze rozplanowany metraż, dom inteligentny i cena niska. Znane nam doskonale Domy z Wizją zapewniły idealny projekt, a po system sterowania domem pan Jacek udał się do nas, kierując się usłyszanymi opiniam.
Podczas omawiania szczegółów realizacji, właściciel powiedział nam, że owszem, lubi gadżety, ale nie jest urodzonym programistą, więc jego automatyka domowa musi być obsługiwana w bardzo prosty sposób. Na szczęście dom inteligentny Deimic One daje nad sobą panować za pomocą jednego palca i aplikacji w telefonie, jak również przez stylowe i szklane włączniki dotykowe rozmieszczone w domu.

Dom inteligentny dla sportowca i gracza

Pan Jacek, kiedy ma już chwilę przerwy w treningach i akurat nigdzie nie wyjeżdża, oddaje się swojemu ukochanemu hobby, czyli grom komputerowym. Prym wiodą oczywiście te sportowe. Projekt jego domu zakładał całkiem spory salon, w którym nasz klient chce mieć jednocześnie miejsce do podejmowania gości oraz swoją prywatną „strefę gracza”. Zapewniliśmy, że założone przez nas inteligentne instalacje, będą błyskawicznie zmieniać klimat salonu, w zależności od potrzeb.

Kiedy u pana Jacka bawią się znajomi i rodzina, salon musi być dobrze oświetlony, a duże okno tarasowe, stojące prostopadle do telewizora jest musi być odsłonięte. Kiedy jednak pan Jacek ma chwilę na włączenie konsoli, wystarczy uruchomić aplikację, by wziąć się za sterowanie oświetleniem oraz sterowanie roletami w oknie. Dzięki temu można zaprowadzić półmrok idealny do komputerowych wyzwań. Sterowanie ogrzewaniem z kolei zapewni naszemu klientowi idealną temperaturę, nawet kiedy na wirtualnym boisku zrobi się naprawdę gorąco! Nowoczesny system audio, który zainstalowaliśmy na specjalną prośbę naszego klienta sprawia, że pan Jacek potrafi całkowicie przenieść się do innego świata i porządnie się zrelaksować. System inteligentnego domu w nieoceniony sposób mu w tym pomaga.

Inteligentne instalacje to bezpieczny dom

Chwile które pan Jacek spędza przed telewizorem w swoim salonie, należą jednak do rzadkości, ponieważ nasz klient bardzo poważnie podchodzi do swojej kariery sportowej. Świadomość, że często dom będzie stał pusty, utwierdziła pana Jacka w przekonaniu, że dom inteligentny to dla niego najlepsze wyjście. Podczas nieobecności właściciela, inteligentne instalacje zadbają o to, by zużycie energii było jak najniższe, co przysłuży się środowisku, jak również portfelowi naszego klienta. W przypadku wypadku losowego, jak pożar albo próba włamania, nasz system bezpieczeństwa od razu poinformuje o tym pana Jacka i sam uruchomi procesy chroniące dom.

Reasumując, system sterowania domem Deimic One idealnie spełnił oczekiwania sportowca, który od swojego mieszkania wymaga komfortu, bezpieczeństwa, a przede wszystkim relaksu. Inteligentny dom pana Jacka to sterowanie ogrzewaniem, sterowanie oświetleniem, sterowanie roletami i multimediami, czyli to wszystko czego nasz klient potrzebował. Dziś jest zadowolony ze swojej automatyki domowej, a jego nieruchomość pod Olsztynem to raj dla zmęczonego ciała sportowca.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!