fbpx
Deimic sp. z o.o. ul. Polna 105, 87-100 Toruń
+48 886 660 909

Inteligentny dom Deimic One w stylu industrialnym

Jaki inny nowoczesny inteligentny dom, jeśli nie loftowy, mógłby powstać w Łodzi? To miasto aż się prosi o takie realizacje! Dlatego w ogóle nie byliśmy zdziwieni, gdy w końcu i taki projekt przyszło nam doglądać, jako producent systemu inteligentnego domu Deimic One. Na początku mieliśmy obawy, że potencjał może zostać zmarnowany, ale właściciel domu okazał się człowiekiem światowym i doskonale znającym ten styl w aranżacji.

Industrialny inteligentny dom

Wnętrze loftowe to przestrzeń mieszkalna zaaranżowana w dawnych pomieszczeniach przemysłowych lub wnętrze stylizowane na takie pomieszczenie. Projekt, z którym mieliśmy okazję pracować przewidywał zainstalowanie systemu sterowania domem w nowo zbudowanym domu, którego plany zostały nieco zmodyfikowane. Tym sposobem piętrowy dom z poddaszem absolutnie nie kojarzy się z ciepłym, miłym domkiem, a z bardzo dużym i chłodnym w odbiorze miejscem.

Wyjściowo parter miał dwie sypialnie, łazienkę i kuchnię połączoną z jadalnią i salonem, zaś poddasze to kolejna sypialnia, salon i garderoba. Po przeróbkach inteligentny dom zmienił się nie do poznania. Usunięto większość ścian działowych, które nie były nośne i maksymalnie powiększono każde pomieszczenie, tak by były jak największe. Zapytacie: kto tam mieszka, skoro potrzebuje tak mało oddzielnych przestrzeni? Otóż właścicielem jest łódzki przedsiębiorca, który traktuje ten inteligentny dom, jako miejsce eksperymentalne.

Inteligentne domy dla pasjonatów

Tego typu ciekawe inwestycje, które potrafi poczynić przedsiębiorca, to doskonały plac do eksperymentowania z nowymi technologiami. System sterowania domem idealnie sprawdza się w roli przedmiotu doświadczeń i sprowadza do loftowego inteligentnego domu naszego klienta sporo interesantów. Jego gośćmi są zwykle osoby zainteresowane branżowymi spotkaniami, które odbywają się w tej ciekawej scenerii.

Z tego co udało nam się ustalić, kilku uczestników tych spotkań to nasi klienci, którym spodobała się industrialna przestrzeń i zainstalowany w niej nasz system inteligentnego domu Deimic One. Podobno zwłaszcza wrażenie robi sterowanie oświetleniem, które daje niesamowity efekt w szarych, mocno pustych przestrzeniach, za pomocą oryginalnych lamp. Tak samo sterowanie ogrzewaniem jest istotne, ponieważ przyjemnie wypełnia ciepłem pozornie zimne wnętrze loftowego apartamentu.

Bezpieczny i tajemniczy inteligentny dom

Gdy nasz zaprzyjaźniony łódzki przedsiębiorca nie organizuje akurat biznesowych spotkań w lokum z automatyką domową, zamyka ją dosłownie na cztery spusty. Sterowanie roletami opuszcza je w tym samym momencie, gdy auto naszego klienta opuszcza posesję. W tej samej chwili wyłączają się wszystkie inne inteligentne instalacje poza alarmem i monitoringiem. W stanie gotowości pozostają zewnętrzne elementy systemu sterowania domem. Są to moduły odpowiadające za sterowanie bramami (garażową i wjazdową), nawadnianie ogrodu i oświetlenie frontowe oraz podjazdu, na wypadek, gdyby właściciel wrócił.

Dla naszego klienta ważną kwestią było też sterowanie domem przez internet. Tak jak absolutnie nikogo nie wpuszczał do swojego loftowego mieszkania, tak dla jedynej córki robi wyjątki. Pani Ania odwiedza inteligentny dom ojca średnio dwa razy do roku i spędza wśród tej automatyki domowej prawie miesiąc. Zajmuje w tym czasie poddasze, gdzie ma garderobę i sypialnię połączoną z większym salonem. Fascynuje ją muzyka elektroniczna i efekty świetlne, więc zabawa sterowaniem oświetleniem i multimediami to jej codzienna rozrywka.

Łódź ma specyficzny przemysłowy klimat i inteligentny dom w loftowym stylu to idealne miasto na stworzenie takiej przestrzeni. Cieszymy się, że wśród naszych klientów zdarzył się przypadek, który wpadł na taki pomysł i go zrealizował z pomocą naszą i naszego produktu, jakim jest system inteligentnego domu Deimic One.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!