fbpx
Deimic sp. z o.o. ul. Polna 105, 87-100 Toruń
+48 886 660 909

Grudziądz – Inteligentny dom z poddaszem

Kiedy dostaliśmy informację, że pod Grudziądzem ma powstać inteligentny dom wedle projektu ze studia Domy z Wizją, wiedzieliśmy że musimy wziąć w tym udział. Projekt „Rozważny 2” to nowoczesny budynek, którego ogromnym atutem jest kompaktowość. Automatyka domowa świetnie wpisuje się w design domu z poddaszem i piwnicą o łącznej powierzchni prawie 120 metrów kwadratowych.

System inteligentnego domu został zainstalowany na tej budowie dzięki pomysłowi pana Waldemara, właściciela. W trakcie konsultacji z naszymi projektantami, przyznał się, że od zawsze marzył o domu z przyszłości, a sterowanie domem z systemem Deimic One, brzmi właśnie jak jego spełnienie.

Inteligentny dom dla starszego pana

Pan Waldemar mówił o sobie trochę nieśmiało, ponieważ obawiał się, że wygaduje głupoty, gdy opowiadał, że interesuje się nowoczesnymi technologiami. Prawda jednak była taka, że wiedza na temat sterowania domem przez internet była bezbłędna. Jak na osobę niezajmującą się tymi tematami zawodowo, to inteligentne instalacje miał w małym palcu. Jest to wiec dowodem na to, że starsze osoby nie powinny mieć problemów z przyswojeniem zasad funkcjonowania inteligentnego domu.

Przyjaciółka pana Waldemara, emerytowana księgowa, która podobno zawsze powtarzała, że nie umie ustawić dobrze stacji w radiu, również poradziła sobie bez problemu z naszym systemem inteligentnego domu. Sterowanie oświetleniem podbiło jej serce, sterowanie ogrzewaniem również było dla niej bardzo istotne. Alarm, monitoring, nawadnianie ogrodu oraz sterowanie roletami, udowodniły pani Janinie, że system sterowania domem to nie czarna i niepotrzebna magia, ale niesamowite ułatwienie trudnej codzienności.

Inteligentny dom w ogrodzie

Dla osoby starszej, niestety już chorującej, wsparcie w postaci technologicznego gospodarza, który wyręcza w dużej ilości obowiązków, to ogromna pomoc. Aranżowanie ogrodu przypadło na bardzo upalny lipiec. Pan Waldemar wynajął pewną ogrodniczą firmę z Grudziądza, która zrealizowała pomysły pani Janiny. Niestety po pierwszej fali upałów, trawnik zżółkł, a sporo kwiatów zwiędło. Starsi państwo nie nadążali nawadniać całego ogrodu, co bardzo ich smuciło. Ale przecież posiadali system sterowania domem przez internet, prawda?

Dzięki obecności rozdzielni ogrodowej, która została przewidziana i zainstalowana na etapie projektu, pan Waldemar zorganizował stację pogodową. Dzięki niej inteligentne domy mogły cieszyć się zawsze zadbanym obejściem. Stacja gwarantuje sterowanie nawadnianiem wedle prognozy pogody. Jeśli zapowiadane są ulewne deszcze to nie uruchamia nawadniania. Jeśli przewidziana jest susza, to regularnie podlewa grządki i trawniki, póki przewidywania pogodowe się nie zmienią. Wystarczył tydzień, a piękny ogród pana Waldemara wrócił do swej perfekcyjnej formy. A wszystko dlatego, że system sterowania domem daje mnóstwo możliwości. Trzeba tylko chcieć z nich korzystać.

Inteligentne mieszkanie dla ludzi w każdym wieku

Pana Waldemara czasami odwiedzała córka jego brata ze swoimi małymi synkami. Dla młodej kobiety automatyka domowa była ciekawym dodatkiem, a dla jej dzieci interesującą zabawką. Sterowanie oświetleniem było niesamowitą frajdą, tak samo inteligentne instalacje w ogrodzie. W końcu fontanna ze zraszacza to idealny sposób na ochłodzenie. Tym akapitem chcemy jednak przekazać, że system inteligentnego domu jest doskonały dla każdego pokolenia. Należy wyzbyć się stereotypów i zachęcać osoby starsze do uczenia się technologii. Sterowanie domem przez internet, czyli bezprzewodowe sterowanie domem, to zwłaszcza dla nich bardzo pomocny komfort.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!