fbpx
Deimic sp. z o.o. ul. Polna 105, 87-100 Toruń
+48 886 660 909

Gdynia – Inteligentny dom z duszą

Stary dom dziadków pani Alicji trzymał się świetnie przez dziesięciolecia. Długi czas stał pusty bo właścicielka mieszkała za granicą. Od lipca jest jednak w kraju i właśnie kończy remont generalny, w efekcie którego będzie miała inteligentny dom swoich marzeń, oraz chowane wspomnienia o dziadkach. Automatyka domowa wprowadzi ten dom z duszą w XXI wiek.

Sterowanie ogrzewaniem w inteligentnym domu

Sterowanie oświetleniem i sterowanie roletami, co łączy się w kontrolę nad doświetleniem pomieszczeń, nie było tak ważne dla pani Alicji, jak sterowanie ogrzewaniem. Dom jej dziadków zawsze był ciepły i przytulny bo starszy pan dbał o to, by w piecu zawsze było napalone. Alicja pamiętała, że nigdy później, gdy dziadka zabrało, w domu nie było już tak miło. Sama właścicielka, pracująca zdalnie dziennikarka, uznała że nie ma ani czasu, ani siły doglądać ciągle starego pieca.

W domu Alicji zagościło więc nowoczesne sterowanie ogrzewaniem. Tego typu automatyka domowa, jak Deimic One, gwarantuje możliwość zmiany temperatur w poszczególnych pokojach, bez konieczności odchodzenia od biurka. Aplikacja mobilna, czyli sterowanie domem przez internet, absolutnie spełnia wszystkie wymagania właścicielki. Jeśli więc najważniejszy aspekt został rozwiązany, Alicja z przyjemnością zamieszkała w ciepłym i przytulnym domu odziedziczonym po swoich dziadkach. Było tam jak dawniej.

Inteligentny dom z pięknym ogrodem

Dla Alicji bardzo ważny był też ogród. Jej babcia uprawiała w nim warzywa i pielęgnowała mnóstwo kwiatów. Dużo roślin przetrwało lata zaniedbania i dziś właścicielka odtworzyła ogród ze swoich wspomnień. Żeby w pełni się nim cieszyć, mając system inteligentnego domu Deimic One, mogła skorzystać z funkcji, jakimi są sterowanie oświetleniem w ogrodzie i stacja pogodowa. Ta druga umożliwia zaplanowanie nawadniania w oparciu albo o harmonogram, albo o prognozę pogody.

Sterowanie oświetleniem sprawiło, że wszystkie najważniejsze punkty ogrodu, był pod taką samą kontrolą Alicji, jak cały. Jej stary domek na drzewie, który wybudował dziadek, otrzymał piękną latarnię. Ulubiona sadzawka babci została doświetlona lapami schowanymi w kamieniach. Oświetlone zostały też główne ścieżki i podjazd do garażu, oraz schody do domu. Chociaż sterowanie roletami też dla Alicji było istotne, to jednak sterowanie oświetleniem i ogrzewaniem wygrały i to na nich skupiła się kobieta.

Sterowanie domem przez internet

Alicja pracuje jako dziennikarka i pisze reportaże. Żeby zebrać materiał do tekstu, musi czasem wyjechać z Gdyni. Sterowanie domem przez internet daje możliwość robienia tego zarówno z ogrodu, jak i z drugiego końca świata. Dlatego Alicja może teraz zmieniać ustawienia funkcji właściwych dla wnętrza jej domu, nie ruszając się z hamaka w jej ogrodzie, albo z kawiarni w Londynie.

Dla Alicji liczy się jeszcze jedna ważna rzecz. Bardzo kocha swój nowy stary dom i nie chciałaby, żeby cokolwiek się z nim stało pod jej nieobecność. Uczynni sąsiedzi niby pilnują dobytku, ale nie można od nich wymagać nieustannej uważności. Dobrze więc, że system sterowania domem Deimic One ma mnóstwo udogodnień dla ceniących sobie bezpieczeństwo.

Właścicielka inteligentnego domu w każdej chwili swojej nieobecności może spojrzeć w aplikacji na podgląd z kamer. Ma też pewność, że system sterowania domem zawsze powiadomi ją o zagrożeniu, bo gdy tylko zostanie uruchomiony alarm, to Alicja otrzyma stosowną wiadomość na swój telefon.

Niesamowicie cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w procesie powstawania domu Alicji. Miło nam, że system inteligentnego domu Deimic One zagościł w tak osobistej pamiątce po jej dziadkach. Sterowanie domem pewnie spodobałoby się starszemu państwu. Zawsze pochwalali wszystkie pomysły ich wnuczki.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!