fbpx
Deimic sp. z o.o. ul. Polna 105, 87-100 Toruń
+48 886 660 909

Chorzów – Budowa domu z systemem Deimic One

Kiedy wyobrażacie sobie dom, to pewnie zwykle ma on spadzisty dach albo jest to bryła w kształcie sześcianu. Współpracując z biurem projektowym Domy z Wizją widzieliśmy już niejeden nietypowy budynek. Kiedy poproszono nas żeby wycenić system inteligentnego domu Deimic One dla kolejnego klienta, nie byliśmy zdziwieni wyglądem nieruchomości.

Nowoczesny inteligentny dom

Niecodziennie widzi się parterowy dom z płaskim dachem, z przeszkloną elewacją wychodzącą na taras i ogród. To nowoczesny styl, do którego wprost idealnie pasuje system sterowania domem. Z wielką przyjemnością odbieraliśmy inteligentne instalacje do tej nieruchomości, ponieważ jej właścicielom zależało na zachowaniu stylu i wysokiego standardu. W końcu wnętrze domu musi odpowiadać jego zewnętrznej wizytówce. Tak właśnie powstał nasz ulubiony inteligentny dom w Chorzowie. Nazywany przez nas pieszczotliwie niziołkiem.

Wśród inteligentnych instalacji, które zostały zastosowane w tym projekcie, jest oczywiście obowiązkowe sterowanie ogrzewaniem, które pozwala dowolnie ustawiać właściwe temperatury dla wszystkich pomieszczeń. Jeśli mieszkańcy nie mają takiej potrzeby, a chcą żeby zawsze było przyjemnie, to mogą zdać się system sterowania domem, żeby ten osobiście czuwał na temperaturą i dostosowywał ją do panujących warunków. Właściciele zdecydowali się też na sterowanie roletami. To niezbędna funkcja, jeśli w dużej mierze ma się przeszkloną elewację. Rolety ograniczają dopływ światła, gdy tego jest zbyt dużo, lub całkowicie zasłaniają okna, by nocą zachować intymność.

Perfekcyjnie oświetlony inteligentny dom

Taka podstawowa inteligentna instalacja, jak sterowanie oświetleniem, została przez właścicieli niziołka wykorzystana na maksa. Skupili się nie tylko na wnętrzu domu, ale stworzyli też inteligentny ogród. We wszystkich pomieszczeniach użytkowych zainstalowano czujniki ruchu, które ułatwiają korzystanie z tych przestrzeni. Na korytarzach po godzinie 23:00 sterowanie oświetleniem przechodzi w tryb wieczorny, czyli światło jest mniej intensywne i nie razi zaspanych oczu. Paski LED zainstalowane w listwach przypodłogowych świetnie sprawdzają się w części salonowej, gdzie inteligentny dom zmienia przestrzeń w parkiet do tańczenia.

Zaś jeśli chodzi o ogród, to sterowanie domem objęło swoimi mechanizmami zarówno bramę wjazdową, fontannę, oświetlenie ścieżek między rabatami kwiatów, domek na drzewie i saunę, którą właściciele inteligentnego domu uznali za spełnienie swojego amerykańskiego marzenia. System sterowania domem przez internet pozwala panować nad każdą funkcją w ogrodzie bez odchodzenia od kanapy czy komputera. Tak samo sterowanie domem przez internet umożliwia robienie tego z dowolnego miejsca na świecie. Oczywiście pod warunkiem, że jest tam wspomniany internet.

W kwestii sterowania oświetleniem i ogrodu trzeba koniecznie opisać, że inteligentne domy często wyglądają jak z filmów. Jeśli właściciele zdecydują się oświetlić latarniami i ledami wszystkie ścieżki, podjazd od bramy do garażu, schody, taras, charakterystyczne punkty, takie jak fontanna lub ciekawe drzwo, mogą mieć najpiękniejszy ogród w okolicy. System sterowania domem zarządzi włączaniem i wyłączaniem poszczególnych punktów świetlnych, tak że nie trzeba będzie się martwić o marnowanie energii.

Jeśli jesteście wielbicielami niecodziennej, ale nowoczesnej formy, to inteligentny dom parterowy z płaskim dachem i częściową przeszkloną elewacją jest dla Was. Całe sterowanie domem, którym jesteście zainteresowani, jest możliwe do adaptacji w takiej przestrzeni. Przecież nowe technologie pasują do każdego nowoczesnego i innowacyjnego wnętrza.

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń!