Ustawienie nazwy wyjścia

1. Łączymy się z systemem DEIMIC

2. Przechodzimy do modułu, w którym chcemy ustawić nazwę, pomieszczenie i poziom urządzeń wyjściowych.
3. Przechodzimy do konfiguracji nazw i pomieszczeń urządzeń.
4. Wybierając odpowiednie urządzenie możemy zmienić jego nazwę. Ustawić poziom oraz pomieszczenie. Dodatkowo dla urządzeń typu on/off wybieramy “typ wyjścia”. Wybranie odpowiedniego typu ma znaczenie dla akcji grupowych. Jeśli wybierzemy światło to będzie ono brało udział w akcjach włączania/wyłączania wszystkich świateł w budynku.
6. Dzięki opcją “Pokaż na tablecie/telefonie” możemy ukryć dane wyjście z telefonu. Jeśli natomiast odznaczymy opcję “sterowanie z telefonu” urządzenie będzie się wyświetlać, ale nie będzie możliwości jego przełączenia z poziomu aplikacji mobilnej. Opcje te najczęściej wykorzystuje się w przypadku wirtualnych wyjść, aby wyświetlić jakiś stan informacyjny(np. stan czujnika zalania).

7. W przypadku wybrania rolety, pojawiają nam się podobne opcje.
Podobnie jak w przypadku urządzeń “on/off” tutaj także typ rolety ma znaczenie(kino domowe nie uczestniczy w akcji grupowej zamknięcia wszystkich rolet). Dodatkowe opcje pokażą nam się, gdy wybierzemy typ rolety jako żaluzję elewacyjną.
8. Żaluzja elewacyjna ma dodatkowe opcje, co do ilości kroków i czasów załączania przy zamykaniu/otwieraniu żaluzji. Ustawienia te są globalne tzn. ustawiając dla jednej rolety ustawiamy dla wszystkich rolet tego typu. Podstawą jednostki czasu jest 100ms i jest to najkrótszy czas załączenia.
Domyślne ustawienia to czas załączenia 1, czas rozłączenia 5 oraz ilość impulsów 20. Oznacza to, że przekaźnik zostanie załączony na 100 ms po czym nastąpi przerwa 500ms(pozwala to na zatrzymanie), akcja ta zostanie powtórzona 20(ilość impulsów).

9. Jeśli wybierzemy z kolei bramę/furtkę mamy także możliwość skonfigurowania długości impulsu jaki jest wystawiany do bramy. Domyślnie jest ustawiony na 3 sekundy i powinien byś wystarczający.

10. Po tym procesie powinniśmy mieć podpisane wszystkie urządzenia wyjściowe. Możemy sprawdzić ich działania za pomocą telefonu, bądź modułu monitora zawartego w konfiguratorze.

601 reads
Jak podobał Ci się ten artykuł?0011