IR - Nauka komend

 1. Łączymy się z systemem
 2. Wybieramy moduł IR
 3. Przechodzimy do wybranego modułu IR, jeśli nie widać pożądanego modułu sprawdź artykuł IR – Łaczenie nadajnika z siecia WiFi
 4. Musimy aktywować czytanie kodów(naukę kodów IR).
 5. Klikamy na pilocie przyciski, które chcemy wykorzystać potem w akcjach, pamiętając aby skierować pilota w stronę urządzenia DEIMIC-IR. Komendy powinny pojawić się w okienku “Czytanie komend”.
 6. Komendę, którą chcemy wykorzystać np. w akcjach systemu musimy zapisać.
 7. Zapisana komenda pojawia się w okienku “Zapisane komendy”, co pozwala nam nadać jej nazwę(1) oraz przetestować ją(2).
 8. Niektóre urządzenia wymagają, aby wysłać daną komendę dwukrotnie lub nawet trzykrotnie, aby zadziałała. Jeśli po teście urządzenie nie zareagowało, spróbujmy ustawić wartość powtórz(1) na 2 lub 3. Następnie przetestujmy jeszcze raz(2).
 9. Po zapisie wszystkich komend dezaktywujemy czytanie kodów IR.
 10. Przypisanie danej komendy do przycisku lub innego urządzenia jest proste. W menu konfiguracji akcji, zamiast pomieszczenia wybieramy komendy IR(1) i wybieramy odpowiednią komendę(2).
 11. W ten sam sposób możemy skonfigurować wirtualne wyjście, aby można było wysyłać daną komendę z telefonu. Możemy także w prosty sposób wysłać daną komendę z poziomu skryptów. Po kliknięciu na daną komendę kod sam się dodaje.
709 reads
Jak podobał Ci się ten artykuł?0021