Okablowanie

Zapoznaj się z rycinami okablowania
 
Dokładnie przeanalizuj ryciny i zwroć uwagę na często postępowane błędy,
uniknij nieprawidłowego działania systemu. 

CZUJNIKI RUCHU

 
W systemie DEIMIC czujniki ruchu łączymy za pomocą przewodu UTP 5e
Przewód UTP 5e należy poprowadzić bezpośrednio od czujnika ruchu do rozdzielni elektrycznej
W celu przejrzystości instalacji elektrycznej każdy czujnik ruchu powinien być poprowadzony do rozdzielni oddzielnym przewodem.

W ostateczności na jednym przewodzie UTP 5e można podłaczyć do 6 czujników ruchu.

SIEĆ KOMPUTEROWA I INTERNET

 
Aby umożliwić sterowanie systemem DEIMIC z telefonów, tabletów neleży podłączyć je do domowej sieci komputerowej oraz do Internetu.

W tym celu pomiędzy rozdzielią elektryczną a Routerem należy położyć przewód UTP5e

KLIMAKONWEKTOR

 
W celu podłaczenia klimakonwektora do systemu DEIMIC należy pomiędzy klimakonwektorem a rozdzielnią elektryczną położyć przewód 5x1.5mm2 do sterowania wentylatorem (sterujemy trzema biegami wentylatora) oraz przewód 3x1.5mm2 do sterowania elektrozaworami.

Dodatkowo jeśli system klimakonwektorów posiada pompy obiegowe, która ma być uruchamiana z systemu DEIMIC należy do tych pomp poprowadzić przewody 3x1.5mm2 z rozdzielni elektrycznej.

Pamiętaj aby przewód położony był bezpośrednio od klimakonwektora do rozdzielni elektrycznej, po drodze nie może być żadnych sterowników ani przełączników.

Nie łączyć ze sobą kilku klimakonwektorów, każdy klimakonwektor musi być połączony bezpośrednio z rozdzielnią elektryczną.

Nie używaj żadnych sterowników radiowych do podłączenia klimakonwektora z systemem DEIMIC

OŚWIETLENIE LED

 
W systemie DEIMIC możemy sterować zarówno jasnością pasków LEDowych jak i ich kolorem. Możemy sterować również jasnością żarówek LED 12V lub 24V.

Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie oświetlenia LED należy położyć przewód 4x1.5mm2 pomiędzy początkiem paska ledowego lub żarówki LED a rozdzielnią elektryczną.
Przy pomocy takiego przewodu możemy sterować zarówno paskami jedno kolorowymi jak i paskami RGB.

Jeśli chcemy sterować paskiem RGBW (RGB i kolor biały) należy położyć pomiędzy paskiem LED RGBW a rozdzielnią przewód 5x1.5mm2
Jeśli chcemy sterować intensywnością świecenia lub kolorem LEDów zasilacz 12 lub 24V musi znajdować się w rozdzielni elektrycznej.
Nie należy montować zasilacza pomiędzy LEDem a rozdzielnią elektryczną.

ŚWIATŁO

 
W systemie DEIMIC do każdego obwodu światła należy doprowadzić przewód 3x1.5mm2 bezpośrednio z rozdzielni elektrycznej. W przypadku gdy na jednym obwodzie jest więcej niż jedna lampa to przewód z rozdzielni doprowadzamy do pierwszej lampy a następnie mostkujemy z resztą.

W przypadku gdy w pomieszczeniu mamy dwa obwody świetlne możemy doprowadzić do niego przewód 4x1.5mm2 i rozdzielić na dwa obwody.

Gdy w pomieszczeniu mamy trzy obwody świetlne możemy doprowadzić do niego przewód 5x1.5mm2 i rozdzielić na trzy obwody.
Pamiętaj aby przewód położony był bezpośrednio między obwodem oświetlenia a rozdzielnią elektryczną, po drodze nie może być żadnych sterowników ani przełączników.

WŁĄCZNIKI

 
Do każdego włącznika należy doprowadzić przewód UTP 5e bezpośrednio z rozdzielni elektrycznej, na jednym przewodzie możemy podłaczyć maksymalnie 6 przycisków włącznikowych.

Jeśli w danym włączniku ma być umiejscowiony czujnik temperatury to należy do niego doprowadzić dodatkowy przewód UTP 5e bezpośrednio z rozdzielni elektrycznej.
W celu przejrzystości instalacji do każdego włącznika (nie dotyczy to wlącnzików zespolonych) należy doprowadzić oddzielny przewód UTP 5e i nie należy włączników łączyć ze sobą.

W włącznika doprowadzamy jedynie przewód UTP 5e, nie doprowadzamy do niego przewodu 230V

GNIAZDKA STEROWANE

 
W przypadku gdy chcemy sterować gniazdkami elektrycznymi z systemu DEIMIC należy od danego gniazdka do rozdzielni elektrycznej poprowadzić przewód 3x2.5mm2.

Jeśli w danym pokoju część gniazdek ma być na stałę podłączona do zasilania a częściom chcemy sterować z systemu DEIMIC najlepiej jest doprowadzić do gniazdka przewód 4x2.5mm2 a następnie tym samym przedodem podłączyć pozostałe gniazda.
Jedną żyłę fazową z przewodu podłączamy bezpośrednio do 230V a drugą do systemu DEIMIC, dzięki czemu możemy w momencie montażu gniazdek wybrać czy dane gniazdko jest na stałe podłączone do 230V czy też sterowane.

ROZDZIELACZ CO

 
Do każdego rozdzielacza CO należy doprowadzić bezpośrednio z rozdzielni elektrycznej dwa przewody 4x1.5mm2 lub trzy przewody 3x1.5mm2.
Umożliwi to sterowanie 7 strefami ogrzewania.

Jeśli rozdzielacz CO steruje większą ilością stref grzewczych należy doprowadzić dodatkowy przewód 3x1.5mm2 na każde 3 strefy lub 4x1.5mm2 na każde 4 strefy grzewcze.

W przypadku gdy na jedno pomieszczenie przewidziano więcej niż jedną głowicę sterującą to głowiice te dla danego pomieszczenia łączymy razem.

POMPA CWU

 
Do każdej pompy CWU należy doprowadzić bezpośrenio z rozdzielni elektrycznej przewód 3x1.5mm2. Umożliwi to uruchomienie pompu CWU z czujników ruchu umieszczonych w łazienkach

SYSTEM ALARMOWY

 
Do systemu alarmowego należy doprowadzić bezpośrednio z rozdzielni elektrycznej przewód UTP 5e, umożliwi to sterowanie systemem alarmowym z systemu DEIMIC.

ROZDZIELNIA OGRODOWA

 
Do rozdzielni ogrodowej należy doprowadzić bezpośrednio z rozdzielni elektrycznej przewód 5x4mm2 oraz 5 przewodów UTP 5e.

Poprzez zamontowanie dodatkowych przekaźników umożliwi to sterowanie do 18 obwodów oświetlenia w ogrodzie oraz 10 stref nawadniania.

Przewodnik Instalatora

Poznaj cenę systemu Deimic One
TakNie

TakNie

TakNie

TakNie

TakNie
Velux
Fakro
Inny
TakNie

TakNie
TakNie

Grzanie
Chłodzenie
TakNie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Deimic Sp. z o.o. z siedzibą w Pigży moich danych osobowych oraz danych umieszczonych w formularzu na potrzeby przygotowania oferty handlowej.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowych wysyłanych przez Deimic Sp. z o.o. z siedzibą w Pigży w imieniu własnym.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. Inteligentny dom, budynek, mieszkanie - System Sterowania DEIMIC.
Polityka Prywatności
Graphic concept by Empire Levi Dubai © 2016