Sterowanie roletami


System DEIMIC dba o komfort mieszkańców inteligentnego domu, dając im swobodę oraz czas na relaks i wypoczynek. System samodzielnie i na bieżąco kontroluje wszystkie instalacje i parametry domu lub mieszkania, wykonując wszelkie działania potrzebne do jego właściwego i optymalnego funkcjonowania. System DEIMIC automatycznie zarządza i steruje: temperaturą, oświetleniem, wentylacją, rekuperacją, klimatyzacją, bramą wjazdową, garażową, furtkami, instalacjami domowymi i ogrodowymi.

Sterowanie roletami

Jedną z podstawowych funkcji SMART Comfort systemu DEIMIC ONE jest zaawansowane sterowanie i zarządzanie roletami, żaluzjami, markizami oraz innymi rodzajami zasłon okiennych. Po zapadnięciu zmroku system samodzielnie zamknie rolety i je zabezpieczy. Po porannej pobudce otworzy je, aby obudziły Cię promienie porannego słońca. W trakcie lata lub zimy, jeśli wyrazisz na to zgodę, system DEIMIC ONE będzie automatycznie sterował roletami tak, aby w upalne lato ochronić pomieszczenia przed słońcem, a w zimę wykorzystać słońce do nagrzania pomieszczeń, chroniąc je jednocześnie od mroźnego wiatru.

Sugestie i wymagania techniczne

Sugerujemy aby w przypadku wyboru rolet lub żaluzji elewacyjnych, pamiętać o tym żeby nie wybierać silników bezprzewodowych, ani rolet na niskie napięcie. Proponujemy zamówić rolety z silnikiem kablowym 230V (sterowanym: faza otwieranie, faza zamykanie). W ten sposób zaoszczędzone zostaną środki finansowe, a przede wszystkim zakupione rolety będą mogły być w pełni sterowalne przez system inteligentnego domu DEIMIC ONE.

Rolety mogą mieć krańcówki mechaniczne lub elektroniczne - system działa z oboma typami. W przypadku rolet dachowych sugerujemy, aby dostawca umożliwił sterowanie nimi poprzez fazy: On - roleta otwieranie, Off - roleta zamykanie. Przy zakupie rolet Velux będzie potrzebny dodatkowy sterownik. Rolety Farko zazwyczaj go nie potrzebują. Prosimy również nie zamawiać, ani nie montować na ścianach żadnych przełączników naściennych. Przewód od rolety musi iść bezpośrednio do rozdzielni, bez dodatkowych włączników po drodze.
W systemie DEIMIC ONE możemy sterować każdą roletą oddzielnie, korzystając z aplikacji mobilnej DEIMIC APP lub standardowych, zaprogramowanych przełączników. O ile sterowanie każdą roletą za pomocą smartfona sprawdza się idealnie, o tyle z przycisku zazwyczaj sterujemy grupą rolet. Przykładowo: jeśli w salonie od strony frontowej mamy 2 okna z roletami, to zazwyczaj i tak zamykamy i otwieramy je na raz. W związku z czym do przycisków od rolet podpinamy obie rolety na raz.

Jeśli podczas użytkowania okaże się, że takie rozwiązanie się nie sprawdza - możemy bez najmniejszego problemu w ciągu kilku sekund zmienić te ustawienia na nowe. To przy tym, jedna z ważniejszych funkcji SMART Comfort, umożliwiająca praktycznie nieograniczoną edycję ustawień oraz zmian konfiguracji. Oczywiście do zmiany tych ustawień nie potrzebujemy żadnego instalatora, integratora systemu czy elektryka. Wykonamy je samodzielnie bez niczyjej pomocy i to dowolną ilość razy. Bardzo przydatną opcją jest funkcja zapisywania zmiany ustawień w formie back-upu. System automatycznie zapisuje 28 poprzednich wersji ustawień, co umożliwia swobodny powrót do każdego z przetestowanych wcześniej ustawień.
Przyciski od rolet pełnią podwójną funkcję. Jeśli przytrzymamy je krótko (do 2s.) to zamkniemy/otworzymy np. roletę tarasową, jeśli natomiast przytrzymamy przycisk dłużej, to możemy zamknąć/otworzyć rolety w całym salonie lub kondygnacji. System DEIMIC ONE może również sterować roletami automatycznie, np. wychodząc z domu zamknie wszystkie rolety, a po naszym powrocie otworzy je samodzielnie (jeśli oczywiście na dworze jest jasno).

Aktywacja funkcji ”Comfort”, pozwoli aby system automatyczne zamykał rolety po zmroku tak, aby ochronić wnętrze domu przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, a domownikom zapewnić pełną intymność. Ponadto, po przebudzeniu wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a wszystkie rolety podniosą się automatycznie wpuszczając poranne słońce do domu.

Funkcja ”Eco” pozwoli na oszczędność energii. Dzięki niej latem system samodzielnie będzie otwierać i zamykać rolety tak, aby ochronić pomieszczenia przed nadmiernym nagrzaniem przez promienie słoneczne. Za to zimą, wykorzysta te same promienie słoneczne do nagrzewania pomieszczeń, a rolety zamykać będzie kiedy zacznie wiać bardzo silny wiatr.

Katalog produktów

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. Inteligentny dom, budynek, mieszkanie - System Sterowania DEIMIC.
Polityka Prywatności
Graphic concept by Empire Levi Dubai © 2016