Sterowanie rekuperacją


System DEIMIC dba o komfort mieszkańców inteligentnego domu, dając im swobodę oraz czas na relaks i wypoczynek. System samodzielnie i na bieżąco kontroluje wszystkie instalacje i parametry domu lub mieszkania, wykonując wszelkie działania potrzebne do jego właściwego i optymalnego funkcjonowania. System DEIMIC automatycznie zarządza i steruje: temperaturą, oświetleniem, wentylacją, rekuperacją, klimatyzacją, bramą wjazdową, garażową, furtkami, instalacjami domowymi i ogrodowymi.

Sterowanie rekuperacją

Zadaniem systemu DEIMIC ONE w przypadku sterowania rekuperacją jest zapewnienie optymalnego komfortu oraz oszczędności zużywanej energii. System może samodzielnie zwiększyć ilość wymienianego powietrza, po wykryciu wzrostu temperatury. Taka sytuacja ma miejsce np. w sytuacji kiedy organizujemy rodzinne przyjęcie. Zwiększona ilość osób w domu generuje podwyższenie temperatury oraz zmienia charakterystykę powietrza. DEIMIC ONE automatycznie reguluje zakres pracy rekuperatora, a po wychłodzeniu pomieszczenia system samodzielnie obniży ilość wymienianego powietrza do standardowej komfortowej wartości.

Poprzez funkcje SMART Comfort sterujemy rekuperatorem zmieniając jego wydajność. Przełączamy ilość wymienianego powietrza na godzinę z 100m3/h na 200m3/h lub inną określoną przez użytkowników wartość. Podczas upalnego lata, należy aktywować funkcję schładzania pomieszczeń. Polega ona na zwiększeniu ilości wymienianego powietrza w nocy, gdy na dworze jest chłodniej niż w domu. Dzięki tej funkcji wentylacja wychłodzi dom nocą, aby w dzień panował w nim przyjemny chłód.
System nie może sterować bezpośrednio silnikami rekuperatora. To zadanie sterownika, który odpowiada za bezpieczeństwo lokatorów badając, czy w pomieszczeniach nie stworzyło się podciśnienie  albo nadciśnienie. Jest to o tyle ważne, iż w przypadku wytworzenia się podciśnienia, może okazać się, że do domu zaciągnięty zostanie dym z kominka. W przypadku nadciśnienia, ciepłe powietrze z domu będzie wypychane wszystkimi możliwymi otworami, tj. kominkiem czy okapem, tracąc tym samym odzyskane przez rekuperator ciepło. Dlatego tak ważne jest, aby zapytać dostawcę rekuperatora, czy sprzęt jest wyposażony w fabryczny sterownik przystosowany do wybranego modelu.

Systemowa funkcja ECO, w przypadku nieobecności domowników obniży wentylację do minimum, a po ich powrocie aktywuje przewietrzanie i przełączy się na domyślną wartość. DEIMIC ONE steruje rekuperatorem na zasadzie przełączania 3 lub 4 przekaźników. Większość rekuperatorów dostępnych na rynku, sterowana jest właśnie za pomocą takich wejść (szczególnie te, które są fabrycznie dostarczane z naściennym przełącznikiem biegów i bez wyświetlacza LCD).

Katalog produktów

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. Inteligentny dom, budynek, mieszkanie - System Sterowania DEIMIC.
Polityka Prywatności
Graphic concept by Empire Levi Dubai © 2016