Sterowanie ogrzewaniem


System DEIMIC dba o komfort mieszkańców inteligentnego domu, dając im swobodę oraz czas na relaks i wypoczynek. System samodzielnie i na bieżąco kontroluje wszystkie instalacje i parametry domu lub mieszkania, wykonując wszelkie działania potrzebne do jego właściwego i optymalnego funkcjonowania. System DEIMIC automatycznie zarządza i steruje: temperaturą, oświetleniem, wentylacją, rekuperacją, klimatyzacją, bramą wjazdową, garażową, furtkami, instalacjami domowymi i ogrodowymi.

Sterowanie ogrzewaniem

Koszty ogrzewania oraz klimatyzacji stanowią zawsze największą część domowych rachunków. Dzięki zaawansowanym funkcją SMART w systemie DEIMIC ONE, można zaoszczędzić nawet do 30% kosztów związanych z ogrzewaniem i wentylacją. Jak to możliwe?

System DEIMIC ONE steruje temperaturą w każdym pomieszczeniu niezależnie. Dzięki nadrzędnym funkcją SMART Comfort, można nastawić optymalną temperaturę w każdym z pomieszczeń. Przykładowo: w sypialni 19 stopni, w salonie 22 stopnie, a w garażu i innych pomieszczeniach gospodarczych 14 stopni. Tym samym oszczędzamy energię tam, gdzie jej nie potrzebujemy, jednocześnie zapewniając sobie komfort w całym domu.
W przypadku, gdy w domu lub mieszkaniu mamy kaloryfery, możemy aktywować tryb ECO. Dzięki niemu po opuszczeniu domu przez wszystkich domowników, temperatura zostanie automatycznie obniżona o jeden lub kilka stopni, a po naszym powrocie podniesiona do optymalnego dla nas poziomu.

Podobnie działają funkcje SMART w przypadku wietrzenia, gdzie system wykrywa otwarcie okna i automatycznie wyłącza lub znacznie redukuje ogrzewanie w tym pomieszczeniu. Jeśli posiadasz w domu wentylatory kanałowe lub klimakonwektory, możesz je spokojnie podłączyć do systemu DEIMIC ONE uzyskując w ten sposób płynne (także mobilne) sterowanie biegami oraz uruchomienie i wyłączanie pieca grzewczego.
Jedną z bardziej popularnych funkcji systemu, jest możliwość mobilnego sterowania temperaturą i urządzeniami grzewczymi poprzez systemową aplikację DEIMIC APP. Za pomocą smartfona, iwatcha czy tabletu, możemy zmienić zaprogramowane wcześniej ustawienia i dopasować temperaturę w domu do aktualnych warunków pogodowych.

Kolejnym czynnikiem powiązanym z użytkowaniem systemu DEIMIC ONE i funkcjami SMART Comfort jest odpowiednie zarządzanie i użytkowanie taryf energetycznych. Każdy dostawca energii określa najtańsze i najdroższe taryfy sprzedaży prądu, a poprzez właściwe ich wykorzystanie możemy zaoszczędzić kolejne 25% kosztów użytkowania pomp ciepła. Wystarczy, że wprowadzimy ww. taryfy do systemu i DEIMIC ONE samodzielnie dostosuje pracę pompy, wykorzystując najtańsze z nich, aby maksymalnie spożytkować tanią energię i zminimalizować czas pracy pompy w taryfie najdroższej.

Katalog produktów

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. Inteligentny dom, budynek, mieszkanie - System Sterowania DEIMIC.
Polityka Prywatności
Graphic concept by Empire Levi Dubai © 2016