FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania!

Jeżeli chcesz uzyskać szczegółowe informacje na temat systemu inteligentnego domu DEIMIC ONE, przejdź do sekcji pytań i odpowiedzi. W sytuacji kiedy nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z nami telefonicznie lub na mail pomoc@deimic.com!

Co to jest inteligentny dom?

To po prostu obiekt wyposażony w system zarządzający oraz sterujący wszystkimi jego elementami i instalacjami. Daje użytkownikom możliwość swobodnego dopasowywania wszelkich ustawień pod indywidualne preferencje i potrzeby chwili.

Czym jest DEIMIC ONE?

DEIMIC ONE - to nazwa systemu inteligentnego domu firmy DEIMIC. Stworzony w nowatorskiej technologii system, został nazwany tak ze względu na swoje główne atrybuty:

- cały system w jednym urządzeniu,
- wszystkie funkcje dostępne w pojedynczym module,
- pierwszy system sprzedawany w wersji pudełkowej,

Jeden, pojedynczy, pierwszy czyli All in ONE - wszystko w jednym! 

Co to jest DEIMIC ONE Box?

System Inteligentnego Domu DEIMIC ONE w wersji DEIMIC ONE Box, jest jedynym tego typu produktem w Europie i unikalny na skale światową. Cały system zminiaturyzowany do pojedynczego modułu centralnego - DEIMIC ONE Master oraz przystosowany do wszelkich rozszerzeń - DEIMIC ONE Expander, pozwala na budowanie każdego typu systemu.

DEIMIC ONE Box - jest to kompletny system inteligentnego domu w wersji pudełkowej. Znajduje się w nim moduł centralny DEIMIC ONE Master lub moduł rozszerzenia DEIMIC ONE Expander, wraz z całą potrzebną do instalacji i konfiguracji dokumentacją oraz oprogramowaniem. W zestawie znajdują się także: płyta DVD (Instalation Guide) z instrukcją montażu, opisem systemu i filmami, przewodnik instalacyjny, mostki połączeniowe, zasilacz i opcjonalnie dodatkowe kable do integracji z alarmem i internetem.

Czy system inteligentnego domu jest bezpieczny dla użytkowników?

System modułowy DEIMIC ONE, jest wzorcowo zabezpieczony pod każdym względem. Posiada odporną na temperaturę, niepalną obudowę. Jest zabezpieczony przed przepięciami elektrycznymi i porażeniami. Posiada aż 3 rodzaje zabezpieczeń oraz 2 tryby awaryjne, gwarantujące niezawodną pracę urządzenia.

System zabezpieczony jest także, przy wszelkich transmisjach danych przekazywanych z aplikacji DEIMIC APP. Przekaz jest kodowany kluczem binarnym, a samo urządzenie z DEIMIC APP może funkcjonować tylko wtedy, gdy system rozpozna urządzenie mobilne po numerze IMEI (wymagane - korelacja urządzenia z systemem DEIMIC ONE).

Co stanie się z systemem DEIMIC ONE w przypadku braku prądu?

System Inteligentnego Domu DEIMIC ONE - jest zbudowany w oparciu o moduł centralny DEIMIC ONE Master, oraz w przypadku większych posesji i obiektów, wyposażony dodatkowo w rozszerzenie lub rozszerzenia DEIMIC ONE Expander. Są to oczywiście urządzenia elektroniczne, które do działania potrzebują prądu elektrycznego.

Tak samo jak inne urządzenia typu: telewizor, pralka, lodówka czy komputer, moduły DEIMIC ONE nie działają bez prądu. W sytuacji gdy system zostanie wyłączony, moduły przejdą automatycznie w tryb spoczynku i uaktywnią się w chwili przywrócenia zasilania. Start systemu po nawet długotrwałych przerwach w dostawie prądu, nie będzie trwał dłużej niż 45 - 60 sekund i dzieje się w pełni automatycznie. Oznacza to, że system powróci do swojego normalnego funkcjonowania całkowicie samodzielnie, przywracając wszystkie ustawienia i parametry użytkowe DEIMIC ONE.

W przypadku systemów inteligentnych, jak i standardowych instalacji elektrycznych, sporą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju zasilacze UPS (Uninterruptible Power Supply). Są to awaryjne zasilacze prądu, na bazie wysokowydajnych akumulatorów, które na określony czas (najczęściej od 10 do 30 min.) przejmują zasilanie określonych urządzeń czy instalacji. Stosowanie ich jednak przez klientów komercyjnych jest raczej zbędne i niepotrzebne, gdyż sporadyczne awarie prądu są stosunkowo mało uciążliwe i w żaden sposób nie zagrażają prawidłowemu funkcjonowaniu systemu DEIMIC ONE.

Dlaczego inteligentny system DEIMIC ONE jest lepszy od produktów konkurencyjnych?

System w wersji DEIMIC ONE Box jest jedynym tego typu produktem w Europie i unikalny na skale światową. Cały system zminiaturyzowany do pojedynczego modułu centralnego - DEIMIC ONE Master oraz przystosowany do wszelkich rozszerzeń - DEIMIC ONE Expander, pozwala na budowanie każdego typu systemu. Zastosowane rozwiązania technologiczne znacznie wyprzedzają produkty konkurencyjne, a bardzo atrakcyjna cena pozwala na skuteczną rywalizację, nawet z potężnymi koncernami międzynarodowymi.

System Inteligentnego Domu DEIMIC ONE - jest produktem ultra uniwersalnym i oferuje innowacyjne, funkcjonalne rozwiązania zarówno dla klientów indywidualnych, deweloperów oraz szeroko określonej sfery biznesowej. 

Dlaczego system kablowy jest lepszy od bezprzewodowego?

Przede wszystkim dlatego, że zawsze działa!

System DEIMIC ONE to sprawdzone rozwiązanie kablowe, w 100% odporne na zakłócenia wytwarzane przez telefony komórkowe, sieci Wi-Fi oraz inne piloty. Nie generuje fal elektromagnetycznych i jest niezawodny w działaniu.

Szczegółowa analiza porównawcza tych rozwiązań dostępna w dziale: System Kablowy vs. System Bezprzewodowy.

Czy można używać systemu DEIMIC ONE w już wybudowanych domach i mieszkaniach?

System DEIMIC ONE działa na bazie (dającego gwarancje niezawodnego funkcjonowania) rozwiązania kablowego. Do jego instalacji wymagane jest właściwie przygotowane okablowania i w związku z tym jest dedykowany raczej do nowych lub remontowanych obiektów.

Ingerencja w istniejące już okablowanie nie jest też niemożliwa. Wielu klientów decyduje się na wymianę okablowania, właśnie ze względu na niezawodność tego rozwiązania i gwarancję działania, jakie dają jedynie systemy kablowe. 

Szczegółowa analiza porównawcza systemów kablowych i bezprzewodowych dostępna w dziale: System Kablowy vs. System Bezprzewodowy.

Na jakim etapie budowy domu należy pomyśleć o instalacji systemy DEIMIC ONE?

 Budując dom czy przygotowując mieszkanie pod instalację systemu DEIMIC ONE, granicznym punktem podejmowania decyzji, co do okablowania i zakresu automatyki oraz zarządzania wybraną przestrzenią jest położenie kabli elektrycznych. 

W zależności od preferencji możemy zaplanować okablowanie:

- z pełną funkcjonalnością i sterowaniem wszystkimi instalacjami z poziomu systemu (najczęściej stosowane rozwiązanie )
- z częściową funkcjonalnością i wybranymi instalacjami w połączeniu ze standardowym okablowanie (rozwiązanie hybrydowe )

Biorąc pod uwagę opinie klientów stosujących ww. rozwiązania, zdecydowana większość z nich skłania się ku pierwszej opcji.
Klienci którzy próbowali łączyć hybrydowo system okablowania standardowego i inteligentnego, po pewnym czasie dochodzili do wniosku, że to rozwiązanie nie jest dla nich wystarczające. Niejednokrotnie zmieniali decyzję i przeinstalowywali okablowanie, aby uzyskać pełną funkcjonalność systemu DEIMIC ONE.

Optymalnym rozwiązaniem jest oczywiście zaplanowanie wybranego rodzaju okablowania, na jak najwcześniejszym etapie budowy lub projektowania instalacji. Pozwala to na przygotowanie kliku alternatywnych rozwiązań i w efekcie wybraniu najlepszego rodzaju okablowania pod system inteligentny. To między innymi dlatego współpracujemy z biurami projektowymi, które opracowują najbardziej funkcjonalne i ekonomiczne rozwiązania, pozwalające na maksymalne wykorzystanie przestrzeni zgodnie z preferencjami użytkowników.

Czy każdy elektryk jest w stanie samodzielnie przygotować okablowanie pod system DEIMIC ONE?

Okablowanie dedykowane pod inteligentny system DEIMIC ONE, jest jednym z łatwiejszych do wykonania praktycznie dla każdego elektryka. Do systemu DEIMIC ONE stosujemy okablowanie strukturalne zgodne z topologią (opis konfiguracji sieci ) od strony logicznej (przepływ informacji) i fizycznej (przebieg połączeń kablowych) w układzie gwiaździstym. Takie rozwiązanie zapewnia prowadzenie osobnego kanału (kabla) od każdego elementu wyposażenie lub instalacji, bezpośrednio do szafy rozdzielczej (rozdzielnicy), w którym zainstalowany jest moduł DEIMIC ONE Master.

Sama instalacja nie wymaga żadnych skomplikowanych połączeń i może być wykonana również przez mało doświadczonych elektryków.
Szczegóły dotyczące okablowania znajdują się w dziale: okablowanie oraz system kablowy vs. bezprzewodowy.

Czy każdy instalator lub elektryk może samodzielnie zainstalować w rozdzielni moduły DEIMIC ONE?

Sama instalacja modułu DEIMIC ONE Master i dodatkowych rozszerzeń w postaci modułów DEIMIC ONE Expander, nie wymaga zaawansowanej znajomości zagadnień elektoinstalacyjnych. Wystarczy podstawowa wiedza z zakresu podłączeń i montażu elementów  wyposażenia standardowej rozdzielnicy.

Szczegółowe instrukcje i opisy oraz filmy instruktażowe znajdują się w dziale montaż i okablowanie oraz w bazie plików do pobrania.


Czy każdy instalator lub elektryk może samodzielnie skonfigurować system inteligentnego domu DEIMIC ONE?

Zarówno każdy instalator, elektryk, a nawet amator i entuzjasta nowych technologii, bez najmniejszego problemu poradzą sobie z konfiguracją startową i zaawansowaną systemu DEIMIC ONE. Do każdej wersji pudełkowej DEIMIC ONE Box - dołączona jest płyta DVD z poradnikami, instrukcjami, samouczkami i filmami instruktażowymi, oraz dodatkowe materiały drukowane zawierające sprecyzowany pakiet informacyjny czy tzw. Know-how.

Na bazie tych materiałów, można w miarę swobodnie skonfigurować nawet najbardziej złożone, wielomodułowe systemy sterujące automatyką i inteligentnym zarządzaniem dowolnej przestrzeni. Oczywiście w razie potrzeby, dostępny jest helpdesk działu technicznego firmy DEIMIC, gdzie można uzyskać odpowiedzi na każde pytanie związane z konfiguracją.

Dział techniczny DEIMIC
tel. +48 530 999 530 lub e-mail: pomoc@deimic.com

 

Czy amator i entuzjasta nowych technologii poradzi sobie z zainstalowaniem systemu DEIMIC ONE samodzielnie?

Aby zmierzyć się z samodzielną instalacją systemu DEIMIC ONE, wcale nie trzeba być elektrykiem, elektronikiem czy osobą z pokaźnym zasobem wiedzy technologicznej w dziedzinie automatyki i programowania. Wystarczą tylko chęci i zapał, aby zrobić dla siebie i swoich bliskich wyjątkowy prezent, w postaci instalacji systemu inteligentnego domu.

Firma DEIMIC przygotowała kompletną dokumentację, samouczki, filmy i poradniki, jak przygotować potrzebne okablowanie, zainstalować i skonfigurować inteligentny system DEIMIC ONE. Każdy z ww. elementów został szczegółowo przedstawiony, opisany i opracowany w taki sposób, aby bez większych problemów poradzić sobie z samodzielną instalacją.

Wszystkie wymienione materiały znajdują się na płycie DVD i materiałach drukowanych w DEIMIC ONE Box.

Ile czasu potrzeba aby nauczyć się obsługi użytkowej systemu DEIMIC ONE?

Systemem DEIMIC ONE można zarządzać poprzez standardowe przełączniki (włączniki na ścianach) i aplikację DEIMIC APP zainstalowaną na dowolnym smartfonie lub tablecie. Ilość urządzeń sterowanych jest nieograniczona i zależna tylko od wymagań użytkowników systemu. Przy niektórych inwestycjach (tylko na życzenie klientów) instalujemy dodatkowe panele dotykowe, poprzez które mamy dostęp do aplikacji DEIMIC APP i wybranych funkcji systemu.

Biorąc pod uwagę prostotę interfejsu aplikacji DEIMIC APP i inne intuicyjne rozwiązania i ułatwienia, nauka obsługi systemu trwa od kilkunastu minut do maksymalnie kilku godzin. Dodatkowo w DEIMIC ONE Box znajduje się płyta DVD z filmami i samouczkami pozwalającymi nauczyć się obsługi całego systemu sterowania w bardzo krótkim czasie.

Czy dzieci lub osoby starsze poradzą sobie z obsługą systemu DEIMIC ONE i aplikacji DEIMIC APP?

System DEIMIC ONE i aplikacja sterująca DEIMIC APP są wyposażone w specjalne opcje ułatwiające naukę obsługi systemu i samego interfejsu aplikacji dla osób starszych i dzieci. Biorąc pod uwagę, że większość funkcji i tak jest przeniesiona na standardowe włączniki, z których potrafi korzystać każdy bez wyjątku, jedynym względnym utrudnieniem jest używanie aplikacji sterującej.

Całość opcji sterujących systemem została opracowana tak, aby w bezproblemowy, prosty i intuicyjny sposób poradzić sobie z jego obsługą. To dlatego interfejs aplikacji DEIMIC APP jest wyposażony w opcje zmiany wielkości ikon i wszelkich napisów, kolorów tła, a także skórek samej aplikacji. W przypadku dzieci interfejs DEIMIC APP udostępnia specjalnie opracowane grafiki z motywami zwierząt i postaciami z bajek. W aplikacji sterującej możemy zbudować indywidualne, uproszone menu, ograniczające dostęp i sterowanie tylko do jednego pokoju. Dzięki temu dzieci lub osoby starsze będą posiadały ograniczony dostęp do funkcji systemu i nie będą mogły w żaden sposób wpływać na jego całościowe funkcjonowanie.

Czy można sterować systemem bez używania aplikacji DEIMIC APP?

Systemem DEIMIC ONE można zarządzać poprzez standardowe przełączniki (włączniki na ścianach) i aplikację DEIMIC APP zainstalowaną na dowolnym smartfonie lub tablecie. Do codziennej obsługi większości funkcji i tak używa się (choćby z przyzwyczajenia) skonfigurowanych (na etapie integracji) standardowych włączników. Tak samo w przypadku zaawansowanego sterowania systemem, można przypisać sceny oraz programy wykonawcze do wybranych przełączników i tylko nimi zarządzać systemem DEIMIC ONE.

Jeśli chcemy w taki sposób zarządzać systemem, aplikację DEIMIC APP wykorzystujemy tylko konfiguracji i zmian ustawień. Jedyną funkcją systemu wymagającą dodatkowego wyposażenia jest zmiana temperatury i ustawienia stref grzewczych. W związku z tym firma DEIMIC proponuję instalację małych paneli dotykowych (o wymiarach 2,8 cala), dzięki którym możemy w prosty sposób sterować i zarządzać nie tylko ogrzewaniem, ale innymi zaawansowanymi funkcjami systemu.

Co jest potrzebne aby zainstalować aplikację DEIMIC APP?

Do zainstalowania aplikacji DEIMIC APP potrzebujemy dowolny telefon typu SMARTPHONE lub TABLET. Darmową aplikację DEIMIC pobieramy z App Store lub Android Market i instalujemy na wybranym urządzeniu. Następnie (ze względów bezpieczeństwa) pozostaje już tylko skorelować urządzenia z systemem DEIMIC ONE i można zacząć ją swobodnie używać.

Czy aplikacja DEIMIC APP jest płatna?

Aplikacja DEIMIC APP i reszta oprogramowania jest bezpłatna.

Większość elementów software-owych (samouczki, programy konfiguracyjne i aplikacje), oferowanych przez firmę DEIMIC jest udostępniana bez jakichkolwiek kosztów i opłat.

 

Czy system inteligentnego domu DEIMIC ONE generuje jakieś oszczędności?


System DEIMIC ONE przez zautomatyzowanie szeregu funkcji sterujących ogrzewaniem, oświetleniem i innymi mediami, generuje znaczne oszczędności na bazie właściwego zarządzania i optymalnego wykorzystania wszelkich energii. Po 2 letnim okresie testów i zbilansowanego użytkowania elementów systemu, firma DEIMIC opracowała szacunkowe wyniki określające realne oszczędności, które generuje system.

Poprzez wyeliminowanie najczęściej popełnianych błędów użytkowych, odpowiedniej konfiguracji i zaawansowanej automatyce - system DEIMIC ONE może wygenerować oszczędności na poziomie:

- do 30% na zużywaniu energii elektrycznej (oświetlenie, urządzenia AGD RTV i pozostałe elementy wyposażenia )
- do 25% na zużywaniu energii cieplnej (grzewczej )
- do 20% na zużywaniu wody (instalacje ogrodowe, zraszacze, nawadnianie )

Szczegółowe opisy zagadnienia, analiza i wyliczenia dostępne w dziale: Korzyści i Oszczędności

Gdzie i jak można kupić inteligentny system DEIMIC ONE?

System DEIMIC ONE Box można nabyć w sklepie internetowym DEIMIC, zamówić razem z instalacją w ramach ”Ekspresowej Instalacji Systemu”, dokonać zakupu poprzez kanały dystrybucyjne lub w detalicznych sieciach handlowych.

Można również w dowolny, wygodny dla siebie sposób, zakupić system DEIMIC ONE Box i samodzielnie znaleźć właściwego co do lokalizacji oraz określonego terminu realizacji, autoryzowanego instalatora produktów DEIMIC (Znajdź Instalatora).

 

DEIMIC ONE?

W przypadku pozostałych pytań zachęcamy do kontaktu:

Dział techniczny DEIMIC
tel. +48 530 999 530 lub e-mail: pomoc@deimic.com

Prezentacja systemu DEIMIC ONE

 

Poznaj cenę systemu Deimic One
TakNie

TakNie

TakNie

TakNie

TakNie
Velux
Fakro
Inny
TakNie

TakNie
TakNie

Grzanie
Chłodzenie
TakNie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Deimic Sp. z o.o. z siedzibą w Pigży moich danych osobowych oraz danych umieszczonych w formularzu na potrzeby przygotowania oferty handlowej.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na moje konto poczty elektronicznej informacji handlowych wysyłanych przez Deimic Sp. z o.o. z siedzibą w Pigży w imieniu własnym.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. Inteligentny dom, budynek, mieszkanie - System Sterowania DEIMIC.
Polityka Prywatności
Graphic concept by Empire Levi Dubai © 2016