Deimic Blog

Automatyka domowa - oszczędności cz.1

W poprzednim wpisie obiecaliśmy, że poruszymy kwestie oszczędności - dla niektórych pewnie bardziej ważne, dla innych trochę mniej. Postaramy się w uproszczeniu pokazać, dlaczego jest to ważne dla każdego choć nawet o tym nie wiecie, pokażemy też jakie oszczędności generuje automatyka domowa.

Zacznijmy od tego, że system automatyki domowej (jakim jest System Deimic One) ma wbudowane funkcje ekologiczne - pozwalają one na maksymalne zredukowanie kosztów nawet o 1/3. Pierwsza przykładowa opcja to automatyczne wyłączanie części urządzeń podczas gdy nie są używane czy wyłączenie stref grzewczych. Zakładamy, że skoro użytkownika nie ma w domu - temperatura nie musi stale być podwyższana. Możemy ją automatycznie ustawić nawet o kilka stopni niższą. Kolejna opcja tj. funkcje Eco pozwalają na automatyzację domu czyli np. automatyczne sterowanie roletami. Sprawdza się to idealnie w sezonie grzewczym, gdzie podczas dużego nasłonecznienia system sam rozsuwa rolety pozwalając nagrzać pomieszczenie światłem słonecznym. Zimą oczywiście działa to w drugą stronę - system sam zamyka rolety, aby nie doszło do przegrzania pomieszczenia.

Kolejna opcja automatyki domowej to np. Comfort - jest to opcja pozwalająca w przyjemny i automatyczny sposób działać np. rekuperatorowi. Prędkość i działanie zostanie dostosowane w dwóch zakresach pracy tj. podczas obecności domowników oraz bez ich obecności. Świetny sposób na oszczędności energii elektrycznej. Proszę pamiętać, że nawet najlepsze automaty jedynie pomogą użytkownikowi w oszczędnościach, jednak zawsze można im pomóc samemu - użytkownik ustawiając określone sceny jak te regulujące obecność czy dostosowując jasność oświetlenia (czytaj więcej > sterowanie oświetleniem) jest w stanie dodatkowo zaoszczędzić całkiem sporo energii elektrycznej. Mówiąc już bardziej konkretnie - automatyka domowa firmy Deimic pozwala zaoszczędzić około 30% energii elektrycznej, około 25% energii cieplnej oraz około 20% zużycia wody.

Automatyka domu to inwestycja, która oprócz oszczędności wpływa przede wszystkim na nasz komfort. Niegdyś dostępna jedynie dla "wybrańców" - zaś obecnie - dzięki systemowi firmy Deimic - staje się powszechnie używanym rozwiązaniem ułatwiającym codzienność. Zachęcamy do stałych odwiedzin bloga, na którym opisywać będziemy wdrożenia systemu automatyki domu.

Poznaj cenę systemu Deimic One
TakNie

TakNie

TakNie

TakNie

TakNie
Velux
Fakro
Inny
TakNie

TakNie
TakNie

Grzanie
Chłodzenie
TakNie

Zgadzam się na przetwarzanie powyższych danych na potrzeby wykonania wyceny. Zgadzam się na kontakt przedstawiciela firmy Deimic sp. z o.o. w celu jej przedstawienia.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone. Inteligentny dom, budynek, mieszkanie - System Sterowania DEIMIC.
Polityka Prywatności
Graphic concept by Empire Levi Dubai © 2016